Burcu Zorlu, 1992 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na girdi. Burada, Prof. Reyyan Başaran ile keman, Prof. Ulvi Yücelen ile oda müziği çalıştı ve 2002 yılında pekiyi derece ile mezun oldu. Aynı yılda, Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrası’nda II. Keman üyesi olarak çalışmaya başladı. Daha sonra I. Keman grubunda çalışmalarını sürdürdü.

Konservatuvar eğitim süreci ve sonrasında Sylvie Gazeu, Joshua Epstein, Pierre Amoyal, Calvin Wiersma, Orhan Ahıskal, Ellen Jewett, Özcan Ulucan gibi eğitmen ve sanatçılar ile atölye çalışması ve ustalık sınıfları gibi etkinliklerde çalışma olanağı buldu. Avrupa Birliği Projesi kapsamında kurulan World Youth Orchestra’da çalmaya hak kazandı. Bu kapsamda 2009-2010 yıllarında Türkiye’de, İtalya’da Riva Del Garda Uluslarası Müzik Festivali’nde ve Prag’da çok sayıda konserler verdi. 2012 ve 2013 yıllarında Klasik Keyifler Müzik Festivali kapsamında oda müziği konserleri verdi.

Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Dr. Orhan Ahıskal ile keman, Prof. Ellen Jewett ile oda müziği çalışarak 2015’te keman dalında tezli yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Burcu Zorlu, çalışmalarına Şubat 2017’den itibaren Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrası başkemancısı olarak devam etmektedir.