24 Mart 1984 tarihinde Ankara’da doğdu.

1989 yılında buz patenine profesyonel sporcu olarak başladı. Bu spor dalında, ikisi ‘Türkiye Birinciliği’ olmak üzere beş altın madalya kazandı. Uluslararası bir yarışma olan ”II.Innsbrucker Eiskristall-Cup” yarışmasında, Avusturya/İnsburg’da Türkiye adına yarıştı.

1990 yılında, ”2.Ankara Çocuk Festivali ve Çocuk Filmleri Şenliği” çerçevesinde düzenlenen TAÇSAV Şarkı Yarışması’nda birinci oldu.

1992 yılında ”TRT Ankara Çoksesli Çocuk Korosu” sınavını kazandı ve koronun 5 yıllık eğitim ve etkinlik süresini başarıyla tamamladı.

İlkokulu Aykan Koleji’nden mezun olarak bitirmeden önce, 1994 ve 1995 yıllarında, H.Ü Ankara Devlet Konservatuvarı yarı zamanlı Piyano Bölümü’nü kazanarak, solfej ve piyano (Selçuk GÜNDEMİR ile) eğitimine başladı.

1995 yılında H.Ü.Ankara Devlet Konservatuvarı’nın tam zamanlı Keman Bölümü’nü kazandı ve Prof. Engin ERALP ile çalışmaya başladı, çalışmalarına Doç.Ceylan KABAKÇI ile devam etti ve KABAKÇI’nın öğrencisi olarak 2005 yılında ”Lisans”, 2009 yılında ”Yüskek Lisans”ı bitirdi.

Öğrenciyken çalışma ve konserlerine katıldığı H.Ü.Ankara Devlet Konservatuvarı’nın akademik orkestrası ‘Hacettepe Senfoni Orkestrası’nın, mezun olduktan sonra da (2005) asıl keman üyelerinden biri oldu. Orkestranın çeşitli konserlerinde başkemancı olarak görev aldı.

Hacettepe Senfoni Orkestrası dışında, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası gibi çeşitli değerli orkestralarla da misafir sanatçı olarak konserlere katıldı.

Yurtiçi ve yurtdışında orkestra içinde ve solist olarak pek çok konser verdi. Orkestra ile konser verdiği ülkeler arasında Almanya (Berlin), Yunanistan (Selanik), Birleşik Devletler (Minesota), Fransa (Paris ve Belfort -solist olarak-), KKTC (Girne), Rusya (Moskova), Macaristan (Budapeşte, Eger, Miskolç ve Debrecen) ve Polonya (Varşova) yer almaktadır.
Türkiye’de kurulan ilk çağdaş müzik orkestrası olan ”Orkestra@Modern”in üyesi olmuş, konserlerinde yer almıştır.
Kendisini çağdaş müziğe yakınlaştıran Ertuğrul Oğuz Fırat’la 2004’te tanışmış ve ”Çağdaş Küğ” derslerine katılmaya başlamış, değerli hocamızın vefatına dek (2014) 10 yıl süreyle derslere devam etmiştir.

Sanatçı döneminin (Çağdaş Müzik) eserlerinin seslendirilmesine büyük önem vermektedir ve pek çok eserin dünyada ilk seslendirilişini yapmıştır. Bunlardan bazıları:

– [2003] Önder ÖZKOÇ; ”Keman ve Piyano Sonatı” (*Eser birlikte çaldığı piyanist Gökçen KÜÇÜK ile kendisine ithaf edilmiştir.)
– [2005] Önder ÖZKOÇ; Yaylı Çalgılar için ”Quartett”
– [2006] Önder ÖZKOÇ; ”Keman Konçertosu” (*Eser kendisine ithaf edilmiştir.)
– [2006] Ertuğrul Oğuz FIRAT; ”Acı Gölgelerin Rastlantısında” (Keman-Piyano) (*Eser kendisine ithaf edilmiştir.)
– [2007] Tarık TAL; ”Uzak” (Keman-Piyano)
– [2008] Ertuğrul Oğuz FIRAT; ”Kemancı Ustanın Büyü Kırını” (Solo Keman) (**Bu eserin ilk seslendirilişi kendisine ait değildir, bununla birlikte eser kendisine ithaf edilmiştir.)
– [2013] Ertuğrul Oğuz FIRAT; Üçül No:3 ”Devrimci Ortamda Sazların Cumhuriyeti” (Flüt-Keman-Piyano)
2008 yılında piyanist Gökçen KÜÇÜK’le birlikte, Ertuğrul Oğuz FIRAT’ın solo piyano, solo keman ve keman-piyano eserlerinden oluşan ”Acı Gölgelerin Rastlantısında” adlı ilk cd kaydını yapmıştır (A.K.Müzik Yapım Org.).

Halen Hacettepe Senfoni Orkestrası’nda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya ve konserler vermeye devam etmektedir.